Використання гіпсокартону для будівництва
По-перше, кріплення гіпсокартону здійснюється двома варіантами. Перший спосіб — кріплення на каркас, другий спосіб кріплення гіпсокартону – за допомогою спеціального клею.
Відмінності застосування гіпсокартону і його кріплення впливають на вибір того чи іншого способу роботи з монтажу, який здійснюється в залежності від необхідності та мети. Наприклад, наклеювання гіпсокартону необхідне для вирівняння і підготування стіни для обробки, де є нерівності 3-4 см над рівнем.
Застосування гіпсокартону в будівництві пов'язане з його прямим призначенням. Отже, як наклеїти гіпсокартон?
Спосіб приклеювання гіпсокартону до стін не створює жодних складнощів. Для цього буде потрібно клей Perlfix. Він лягає чотирма рядами по вертикалі точково на стінку, можна на гіпсолист. Потім приставляється картон до стінки, притискаємо його правилом і вирівнюємо.
Для того, щоб установити гіпсокартон за рівнем, вам доведеться скористатися звичайними маяками. Для цього використовуються звичайні дюбелі. Їх вертикально в чотири ряди забивають у стінку і вирівнюють в єдину площину, застосовуючи простий рейковий рівень. Потім при наклейці гіпсокартону його приставляють і впираються в ці дюбелі.
Якщо стіни мають великі викривлення, то найкраще, як варіант, спробувати каркасний монтаж гіпсокартону. Ще залізний каркас, який можна застосувати для стель навісного типу, а так само для арок і ніш.
Ремонтні роботи з гіпсокартоном і установка його на залізний каркас – робота не проста! Тут потрібно стежити не лише за рівнем каркаса, але й за його жорсткістю. Правил і застосувань багато, але порушення їх призводить до тріщин шпаклівки або до руйнування фальш-стінки, стелі тощо.
Якщо ваше кріплення каркаса до стінки і стель буде недостатньо жорстким, це може привести до вигину. Унаслідок у вас з'являться тріщини в усіх стиках гіпсолистів. Як цього не допустити?
Візьмемо профіль залізного каркасу і прикріплюємо до основи максимально через кожен 0,6 м.
Також шви тріскаються, коли відсутні поперечні заставні профілі за місцями, де стикуються листи гіпсокартону. Коли каркас набраний правильно, він має вигляд сітки з осередками 0,6 м на 0,5 — це для стелі. Цей каркас надійний і довговічний для кріплень гіпсокартону.
Деякі «особливі спеціалісти» будівельники при кріпленні гіпсокартону використовують каркас, зібраний з рейок або ж брусів. Таке пристосування працює, але, як правило, воно недовговічне. Зрозуміло, що дерево боїться вологості. У результаті воно деформується і з'являються тріщини. Тим більше, як всім нам відомо, дерево люблять усякі комашки.
В основному, так чи інакше, гіпсокартон популярний і застосовується в кожному, напевно, будинку, де є необхідне його застосування.