Мавзолей Шах-Черах: найкрасивіша дзеркальна мечеть в Ірані

Шах-Черах — найкрасивіша дзеркальна мечеть

Шах-Черах — один з найкрасивіших мавзолеїв Шираза (Іран). Його неофіційна назва «Дзеркальна мечеть», адже стіни будівлі багато прикрашені шматочками скла, коштовностями та срібними пластинами, а купол повністю покритий дзеркалами і смальтою. Усипальниця братів Ахмеда і Мухаммеда, побудована в XIV столітті, приваблює туристів з усього світу своєю незвичайною красою.

Внутрішнє оздоблення мавзолею Шах-Черах

Брати Ахмед і Мухаммед були вбиті в 835 році під час протистояння, що розгорілося між Аббасидами і шиїтами. У XIV столітті братська могила стала місцем паломництва мусульман. За наказом цариці Таші Хатун над гробницею був споруджений купол.

Шах-Черах — красива дзеркальна мечеть

У мавзолеї два мінарети, справжня окраса залу — восьмигранні колони із зеленого мармуру, прикрашені деревом. Біля входу — важкі двері з позолоченим оздобленням, за традицією, парафіяни цілують її. Внутрішнє оздоблення мечеті вражає: зелені, жовті, червоні і сині шматочки смальти горять на сонці. Вікна прикрашені вітражами, химерна мозаїка відбивається в численних дзеркалах.

Мавзолей Шах-Черах — перлина ісламської архітектури

У стелі — прекрасні кришталеві люстри, на зеленому мармуровій підлозі — розкішні червоні іранські килими. На стінах — рядки з Корану, написані на шовку. Всередині мавзолею можна побачити дві гробниці, в яких покоїться прах братів Ахмеда і Мухаммеда. У музеї Парс при мавзолеї також зберігається унікальне найдавніше видання Корану в тридцяти томах із золотим оздобленням палітурки і сторінок.

Внутрішнє оздоблення мавзолею Шах-Черах

Шах-Черах — найкрасивіша дзеркальна мечеть

Шах-Черах — справжня перлина в намисті Шираза

отсюда

24.09.2014