Нові вимоги до енергоефективності для будівництва

В Україні вперше встановили вимоги до енергоефективності для будівництва

Як повідомляє Урядовий портал, в Україні відтепер житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності, заявили у Мінрегіоні.

«Міністерство розвитку громад та територій розробило два накази щодо мінімальної енергоефективності будівель та методики її розрахунку, які вже набрали чинності», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що встановлення мінімальних норм енергоефективності дозволить ефективно використовувати енергоресурси, а власники житла та приміщень зможуть заощаджувати на комунальних платежах. Такі вимоги в Україні встановили вперше.

"Вони дозволять проводити термомодернізацію будівлі поетапно, що дозволить її власникам більш ефективно спланувати бюджет та подальші роботи, щоб отримати клас енергоефективності об’єкту не нижче «С», — йдеться у повідомленні.

Винятки до яких не будуть застосовуватись ці вимоги: індивідуальні житлові будинки, історичні будівлі, будівлі промислового, сільськогосподарського призначення, об’єкти транспорту, енергетики та оборони, виконання будівельних робіт з відновлення окремих конструкцій будівель та споруд, з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій), відновлення функціонування об’єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення.