Шмигаль запропонував Євросоюзу побудувати в Україні завод

Голова Кабміну Шмигаль запропонував Євросоюзу побудувати в Україні завод із виробництва акумуляторів для електрокарів. За словами очільника уряду, продукцію можна було б постачати в Європу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запропонував ЄС побудувати в Україні завод із виробництва акумуляторів для електроавтомобілів. Про це він повідомив під час онлайн-зустрічі з віцепрезидентом Європейської комісії з питань міжінституційних відносин і прогнозування Марошем Шефчовичем, передає «Урядовий портал».

За словами Шмигаля, такі акумулятори можна було б постачати з України у Європу та на світові ринки. «Ми могли б розглянути можливість будівництва на території України заводу з виробництва акумуляторів для електрокарів або виробництва електроавтобусів, які могли б поставлятися в країни Європи та на інші світові ринки», – сказав очільник уряду.

Крім того, урядовець додав, що Україна готова розглянути можливість запуску спільного проєкту з підтримки країни у сфері верифікації інформації про розвіддані та потенційні запаси критичної сировини.

Зокрема, йдеться про проєкт із геологічного вивчення рудопрояву корисних копалин і підготовку кількох родовищ мінералів до аукціону. «Ми попередньо розмовляли з ЄБРР про можливий проєкт верифікації запасів родовищ корисних копалин в Україні. ЄБРР готовий надати приблизно 200 млн євро. Для України була б важливою допомога ЄС в розгляді такої кредитної лінії на рівні Єврокомісії, щоб ми з ЄБРР змогли опрацювати це питання», – висловився Шмигаль.

джерело

13 листопада, 2020, 11:03