Арештовано рахунки забудовника ЖК «Софія Київська»

14 січня суд наклав арешт на рахунки компанії «Софія Буд Груп» — забудовника ЖК «Софія Київська». Відповідне рішення з’явилося у судовому реєстрі. Підставою для арешту стали борги забудовника у сумі 72 млн грн.

«Відповідач (прим. — „Софія Буд Груп“) всупереч умов вищезазначеного договору, тривалий час не виконує своїх зобов'язань, не вживає будь-яких заходів для погашення вартості отриманих майнових прав у незавершеному будівництві комплексу житлової та громадської забудови в селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області у розмірі заявленої до стягнення суми, уникає будь-якого спілкування з метою вирішення ситуації та узгодження можливих шляхів погашення боргу. Інше майно, крім грошових коштів, за рахунок якого можливо було б забезпечити виконання рішення суду у даній справі у випадку задоволення позовних вимог, відсутнє», — вказано у рішенні.

Також підкреслено, що статутний капітал забудовника ЖК «Софія Київська» складає всього одну тисячу гривень, а нерухомого майна для покриття боргів — немає.

«За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, статутний капітал Товариства з обмеженою відповідальністю „Софія Буд Груп“ складає лише 1110 грн. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру відчуження об'єктів нерухомого майна щодо ТОВ „Софія Буд Груп“, відповідач є суперфіціарієм декількох земельних ділянок, тобто має право їх забудови, але землевласниками цих земельних ділянок є інші особи. Будь-яких інших речових прав відповідач не має.

Таким чином, у відповідача відсутнє нерухоме майно у кількості та вартості, достатніх для погашення боргу перед позивачем. Наведене, на думку заявника, свідчить про те, що невжиття таких заходів може утруднити та зробити неможливим виконання рішення суду у випадку задоволення його позовних вимог», — інформує суд.

Арешт накладено на кошти «Софія Буд Груп» в усіх банках та кредитно-фінансових установах у межах заявленої до стягнення суми 72,2 млн грн. Рішення суду набирає сили з моменту підписання і є виконавчим документом. Стягувач за цим рішенням — компанія «Схід Фінанс».

Раніше виявлено, що один із забудовників ЖК «Софія Київська», компанія «Укрполіскорм» — вже банкрут і у стані ліквідації, а інший забудовник, «Софія Буд Груп» — схований в офшорах Панами. Обидві компанії контролюються колишнім народним депутатом від «Радикальної партії Олега Ляшка», тодішнім главою комітету ВР з питань будівництва Сергієм Скуратовським. Свого часу він взяв кредит у 200 млн грн під будівництво ЖК «Софія Київська», заклавши при цьому земельні ділянки та квартири цього комплексу в іпотеку. Гроші він так і не повернув, тому кредитор ініціював судовий процес.

Також відомо, що претензії до «Софія Буд Груп» пред'явила Софіївсько-Борщагівська сільрада і також вимагає з боржника 3 млн грн.

Довідка: ЖК «Софія Київська» розташований в селі Софіївська Борщагівка. Інвесторам нині пропонують придбати квартири за адресами: Чубинського, 8Б, Чубинського, 8Г, Чубинського, 10А.

джерело

Ірина Макаренко