Рік великого будівництва в Укрзалізниці

Наступний рік повинен стати роком великого будівництва для УЗ – Криклій

Рік великого будівництва в Укрзалізниці буде проходити за рахунок держбюджету і міжнародних фінансових проектів

2021 рік має стати роком великого будівництва для Укрзалізниці. Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Наступного року вперше в історії України буде державне замовлення на пасажирські вагони. Хотілося б, щоб і на приміські електрички теж (відбулося державне замовлення), але ще більше мені б хотілося, щоб і місцева влада долучалася до цього процесу. Оскільки вона отримує податки, але нічого не фінансує. Це не зовсім справедливо. На розвиток інфраструктури УЗ також повинна отримати підтримку у 2021 році», – зазначив міністр.

А ще рік великого будівництва, за його словами, буде відбуватися за рахунок міжнародних фінансових проектів, що передбачає кілька мільярдів гривень інвестицій.

«Раніше йшлося десь близько 3 млрд, але з якими цифрами дійдемо до останньої милі – побачимо», – сказав Криклій.

Міністр зазначив, що бюджет України не може забезпечувати будівництво відразу всієї нової інфраструктури. «Але її поновлення закладати плануємо. Пасажирські вагони вирішили дотувати з бюджету, як це робить решта світу. Щодо вантажних вагонів Мінекономіки і Мінфін напрацьовують модель компенсації частини відсотків на їхню закупівлю приватними компаніями», – сказав глава міністерства.

Укрзалізниця поверне на маршрути двоповерхові поїзди Skoda, куплені під Євро-2012.

17 вересня глава Укрзалізниці Володимир Жмак повідомив, що компанія розглядає можливість почати виробництво власних електричок на потужностях Київського вагоноремонтного заводу.

джерело

06.10.2020, 16:42