15 професійних порад оформлення невеликих просторів

Секрети оформлення невеликих просторів.

Оформлення квартири справа не найпростіше, особливо, коли хочеться створити щось дійсно унікальне. На щастя фахівці і знавці дизайну всіх рівнів охоче діляться з усіма іншими своїми знаннями, в формі практичних порад. Про це і новий огляд.

1. Загальний фон

Колірна палітра приміщення.

Оформлення приміщення завжди починається з вибору кольорової палітри. Власникам невеликих квартир варто звернути увагу на світлі пастельні тони. А меблі, підібрана в колір стін, візуально зробить простір більше і просторіше.

2. Пейзаж

Пейзаж в інтер'єрі невеликої кімнати.

Прикрасьте одну зі стін гарним пейзажем, щоб візуально збільшити площу приміщення. Також, відмінним рішенням для скромних просторів, стануть фотошпалери з малюнком, уводящим вдалину. Головне правило тут, не переборщити з декором.

3. Обстановка

Правильна розстановка меблів.

Особливу увагу варто приділити розміщення меблів в невеликій кімнаті. Варто утриматися від розміщення меблів по центру, натомість спальне місце, робочий стіл, комод і полку краще ставити уздовж стін.

4. Фальш-вікно

Фальш-вікно в інтер'єрі.

Фальш-вікно — ефектний прийом, здатний візуально збільшити приміщення, зробити його цікавішим і об'ємніше. Такий прийом можна використовувати, щоб об'єднати два вузьких вікна або прикрасити стіну, де взагалі немає вікон.

5. Мінімалізм

Інтер'єр в стилі мінімалізм.

Світла колірна гамма, мінімум меблів і декору, лаконічний дизайн — це, мабуть, найкраще рішення для облаштування маленької кімнати

6. Штори та гардини

Штори для невеликої кімнати.

Щільні штори з масивним декором підходять виключно для просторих приміщень. Для маленької ж кімнати підійдуть легкі світлі напівпрозорі штори, які не перешкоджатимуть проникненню природного світла.

7. Одна за всіх

Оформлення однокімнатної квартири.

Відмінний приклад грамотного зонування кімнати: ліжко горище з робочою зоною внизу, великий диван, шафи уздовж стін і вільний від меблів центр кімнати.

8. Стеля

Глянцева стеля.

Кращим рішенням для маленьких приміщень стануть сучасні натяжні глянцеві стелі з відбиваючим ефектом. Блиск стелі зроблять кімнату візуально вище, ширше і набагато світліше, що теж важливо для маленьких просторів.

9. Меблі

Функціональна меблі.

Власникам невеликих квартир варто назавжди забути про громіздких шафах і тумбах. Замість цього, краще звернути увагу на сучасні зразки меблевих трансформерів, здатних замінити кілька предметів одночасно.

10. Пол

Правильне покриття для підлоги.

Пол — важлива деталь інтер'єру, яка впливає на загальне сприйняття приміщення не менше, ніж оформлення стін. Для оформлення статі в невеликій кімнаті краще всього вибирати світлі натуральні відтінки: ламінат або паркет з клена, берези, світлого дуба, світла плитка для ванної.

11. Елементи декору

Яскравий декор маленької дитячої.

Щоб кімната не виглядала нудно, внесіть трохи яскравих елементів декору. Невеликий квітчастий килим, яскраві стільчики, кольорові гірлянди будуть гармонійно виглядати на тлі світлих стін і основних меблів.

12. Правило трьох кольорів

Труїло трьох кольорів в інтер'єрі невеликої кімнати.

Вибирайте три кольори і повторюйте їх у всіх предметах інтер'єру. Для маленького простору за основу варто брати світлі пастельні відтінки, розбавивши їх яскравими предметами меблів і елементами декору.

13. Єдине ціле

Дизайн невеликої кухні.

Шафки, розставлені вздовж стін з монолітної робочою поверхнею — ідеальне рішення для оформлення вузької П-образної кухні.

14. Кутове простір

Оформлення ванної кімнати.

Використовуйте кутовий простір, щоб розмістити в маленькій ванній все необхідне. Наприклад, раковина і унітаз, розташовані в кутах, дозволять істотно заощадити дорогоцінні квадратні метри.

15. Освітлення

Освітлення невеликих кімнат.

Власникам невеликих квартир необхідно досягти рівномірного освітлення всіх предметів і кутів кімнати без появи тіней і півтіней. Освітлення потрібно вибирати яскравіші, при цьому використовуючи, як стельові світильники, так і компактні бра і торшери.