Життя собаки у дворі дуже сильно відрізняється від життя тієї ж собаки в квартирі. Вам доведеться змиритися з незручностями і подолати труднощі, які безпосередньо пов'язані з появою нового члена сім'ї. Давайте розглянемо деякі особливості утримання собаки в квартирі. Знання цих особливостей допоможе вам зробити життя чотириногого улюбленця в квартирі більше комфортного і гармонійного.
1. Вік собаки
Дорослий собака чи щеня? Це питання особистих уподобань. Вік собаки впливає на багато що. У дорослого собаки є ряд незаперечних переваг. Її не треба вчити, виховувати, дресирувати, робити дорогі щеплення, які призначені цуценятам.
2. Звикання і адаптація
Собака — це тварина «зі зграї». Ваша сім'я стане частиною «зграї» нового члена сім'ї, як тільки його лапа переступить поріг квартири. Буде потрібно дуже багато часу, перш ніж тварина звикне до вас, до вашої сім'ї і зможе адаптуватися до нових умов життя. Термін звикання приблизно складе від кількох місяців до кількох років. Тому бажано брати собак ще цуценятами у віці до 5 місяців.
3. Особистий простір
У собаки в квартирі має бути постійне місце і особистий простір. Цим місцем стане кухня або утеплений балкон. Собака — це хижак. Вона завжди охороняє свою позначену територію. Тому для неї важливо мати місце з гарним оглядом своєї території.
Поспостерігайте уважно за звичками вашого пса. Де він любить бувати? Куди він найбільше ходить Які місця у вашому будинку він вже облюбував? Що йому подобається найбільше? Якщо вам ці місця не подобаються, ви маєте повне право перемістити ці лежання туди, куди потрібно і вигідно вам.
У вашого волохатого друга також повинна бути своя підстилка. В якості підстилки цілком підійдуть старі обділяє, м'які лежанки і непотрібні килимки. Якщо ви власник маленької декоративної собаки, то в найближчому зоомагазині ви можете купити спеціальну корзину вже з готовою підстилкою.
Постійне місце повинно мати хороше освітлення і бути подалі від опалювальних приладів. Бажано, щоб не було протягів. Протяги це одна з основних причин поганого самопочуття домашніх тварин.
Собаку переважно годувати з металевого посуду. Звичайно, ви можете використовувати пластмасовий посуд, але металевого посуду є ряд переваг. Вона міцніша, тому вона прослужить довше її пластмасових аналогів.
Для комфортного харчування високих собак під миску з їжею ставиться висока подставка. Дуже важливо, щоб поруч з мискою їжі завжди обов'язково знаходилася миска з чистою питною водою.
4. Місце годування
З постійним місцем і особистим простором стало зрозуміло.
Тепер потрібно вирішити, де ви будете годувати пса. А місце на потребу забезпечити умови комфортного харчування. Цим місцем стане кухня або утеплений балкон. Якщо собаці буде незатишно, і вона буде відчувати дискомфорт. То швидше за все, новим пунктом харчування стане спальня, можливо коридор або зал з дорогими підлоговими перськими килимами. Улюблену кісточку вашого чотириногого друга ви будете знаходити в дуже несподіваних місцях!
5. Режим годування
Так як собака хижа тварина, то в її щоденному раціоні м'ясо повинно бути обов'язково. Воно повинно бути більше половини денного раціону вашого домашнього улюбленця. Вік і особливості породи дуже впливають на склад денного раціону. Цуценят ми годуємо частіше. Дорослих навпаки рідше. Для того, щоб уникнути у дорослих собак набору зайвої ваги, встановіть режим точного годування. Дуже важливо, щоб ви свою собаку годували в одне і теж час. При правильному налаштуванні комфортні умови для прийому їжі і встановлений режим харчування — це вірний запорука відмінного з самопочуття вашого чотириногого улюбленця.
6. Щоденні прогулянки
Собаки дуже люблять грати, багато погуляти, активно порухатися, а також щільно поспілкуватися з іншими представниками свого виду. Тому, коли ви живете в великому місті у власній квартирі дуже важливо задовольнити всі ці потреби. Дайте можливість вашій собаці виплеснути всю накопичену енергію: вдосталь погуляти, пограти і поспілкуватися зі своїми родичами.
Для собак, що живуть в умовах міста вкрай необхідно гуляти як мінімум 20-30 хвилин в день. Дуже важливо враховувати, що собака спорожняєте свій сечовий міхур не відразу, а поступово. Тому в ідеалі ваші загальні спільні прогулянки повинні тривати як мінімум годину. Відпускайте вашого вихованця з повідка. Дуже важливо, щоб він зміг вдосталь набігатися. Тем самим ви значно поліпшите не тільки його фізичну форму, а й психологічний стан. Якщо ви господар великий собаки, коли ви з нею разом гуляєте, будь ласка, не забувайте одягати на неї намордник. Це дозволить вам уникнути дуже багатьох труднощів і серйозних проблем.
Додаткова фізичне навантаження у вигляді тривалих прогулянок і активного бігу без повідка допоможе вашому волохатої улюбленцю виплеснути всю накопичену в ньому енергію. А якщо ви ще й завзятий велосипедист любитель, то повільна пробіжка для чотириногого друга поруч з вашим велосипедом буде чудовою кардіо тренуванням. Я ВСІМ БАЖАЮ МІЦНОГО ЗДОРОВ'Я!
Автор: Сергій Сєдов