Способи оздоблення фасаду будівлі

 

Оздоблення фасаду — важливий момент в будівництві будь-якої будівлі. Адже фасад будівлі підкреслює не тільки його красу і архітектурні особливості, а й виконує захисну функцію. Правильно і творчо оброблений фасад забезпечує будівлі гарну теплоізоляцію, волого-і звуконепроникність.

Традиційно фасади будівель обробляли деревом або каменем. Ці матеріали надають будівлям природність і природну красу, до того ж вони екологічно чисті. Однак сьогодні як натуральний камінь, так і дерево коштують досить дорого (до того ж дерев'яний фасад вимагає догляду).

Згодом стали використовувати алюмінієву обробку фасадів, але алюміній також відноситься до досить дорогим матеріалами.

В даний час найбільш широко поширені такі способи обробки фасадів, як сайдинг, оздоблення облицювальними панелями і фасадною штукатуркою, а також використання профлистов.

• Великою популярністю користується сайдинг — так називають і сам матеріал, і спосіб обробки фасаду. Сайдинг-панелі бувають вініловими, металевими або ПВХ. Зовнішній вигляд панелей нагадує обшивку з натуральних матеріалів. Металеві сайдинг-панелі виготовляють з алюмінієвого сплаву або оцинкованої сталі.

В якості захисного і декоративного покриття для металевих сайдинг-панелей використовують кольоровий полімерний матеріал. Вініловий сайдинг і ПВХ-панелі випускаються відразу з малюнком, що імітує природний камінь, дерево або облицювальна цегла.

Сайдинг як будівельний матеріал популярний тому, що відрізняється від інших оздоблювальних матеріалів легкістю монтажу, міцністю і довговічністю, а також привабливим зовнішнім виглядом.

Сайдингом можна обробляти не тільки фасади житлових будинків, але і комерційних будівель, до того ж особливого догляду він не вимагає.

• Облицювальні панелі — це керамічні плити (плити з керамограніта) або плити з покриттям з акрилу. Оздоблювальні плити відрізняються різноманітністю колірних відтінків і малюнків, і мають зазори для вентиляції.
Оздоблення фасадів будівель такими плитами дозволяє захистити їх від температурних перепадів та вологості.

• Наступний спосіб обробки фасадів — обробка Профлисти. Профлисти представляють собою гофровані листи з оцинкованої сталі, іноді покриті полімерним матеріалом.
Вони дуже міцні, не схильні до корозії, відрізняються за кольором і дизайну. Зазвичай цей матеріал використовується для обробки фасадів житлових і промислових будівель.

• Оздоблення фасадів штукатуркою отримала назву «мокрого фасаду». Фасадна штукатурка широко використовується для обробки, так як є найбільш доступним за ціною матеріалом, до того ж надають великі можливості для вибору кольору і фактури.

При виготовленні штукатурки в неї додають шматочки кольорового скла, кварцу, полімерні гранули, завдяки чому поверхня штукатурки виходить блискучою або шорсткою, або має вигляд натурального каменю.
В сучасну фасадну штукатурку додають пластифікатори, а також добавки, що забезпечують матеріалу вологостійкість і стійкість до механічних впливів.

Оздоблення фасаду будівлі — досить трудомістка і складна робота, тому краще всього довірити її кваліфікованим фахівцям. Це забезпечить високу якість робіт, довговічність обробки і бездоганний зовнішній вигляд будівлі.

Автор: alex-krivoy