З чого почати ремонт квартири

З чого почати ремонт квартири своїми руками? Поради професіоналів. Ремонт своїми руками

У кожній родині коли-небудь виникає потреба зробити в квартирі ремонт і природно виникає питання: з чого почати ремонт квартири? Питання це досить цікаве і вкрай бажано заздалегідь проконсультуватися в професіоналів у будівельній темі. Звичайно, проблемою це не назвеш, але все ж для когось, і правда, важко буває визначитися — з чого ж почати ремонт.

Якщо виходити з того, що ремонт буде здійснено самостійно, то наймати професіоналів-будівельників непотрібно. Звичайно, знаючі люди в ремонті можуть дати безліч вартих уваги порад. І все ж, скільки б не було хороших порад, все впирається в будь-якому випадку в матеріальну частину питання. З самого початку задумки щодо ремонту потрібно визначитися зі своїми фінансами. Гроші вирішують — і нікуди від цього не дітися.

Потрібно виходити з того, що скільки є грошей — на стільки і можна купити будівельних матеріалів. Для початку потрібно порадитися і визначити, який саме ремонт необхідно зробити в квартирі: поверхневий, наприклад, замінити тільки шпалери, можливо навіть в одній із кімнат або в усіх приміщеннях квартири, побілити і поміняти лінолеум, або капітальний — куди входить вирівнювання стін і підлоги, також, можливо, заміна вікон і позбавлення всього старого.

Може бути ще такий варіант, коли в ремонт вже входить знесення стін. В такому випадку точно доведеться запрошувати професіоналів цієї справи, а вони, звичайно, дорого коштують. Виходячи з того, яким повинен бути ремонт, змінюються і витрати на нього. Також потрібно обміркувати дизайн приміщень і інтер'єр. Якщо є бажання і потрібні «зайві» гроші, то можна запросити дизайнера, який допоможе підібрати потрібний дизайн для кімнати або зали за індивідуальним бажанням. Походити і попорівнювати ціни на матеріали ніхто не забороняє. Можна ходити і уважно придивлятися. Що цікаво, розкид цін може бути відчутним, тому навіщо платити більше? Тільки слід пам'ятати, що це не означає, що краще купити дешевше — це абсолютно не так. Адже відомо, що скупий платить двічі.

Незважаючи на те, що ціни на будівельний матеріал також можуть різнитися, потрібно купувати той, який якісніший і кращий за певними властивостями або необхідними характеристиками.

Краще починати ремонт із найважливіших речей. Наприклад, якщо в будинку вже відчувається, що проводка ненадійна, то, звичайно, варто почати саме із заміни електропроводки. Проводка потрібна не тільки для джерела світла, але також її безпека впливає на життя людини. Те ж саме стосується і водопровідних труб — вони не вічні. Обов'язково для себе потрібно накреслити план-схему з проводкою і водопровідними трубами, щоб потім було зрозуміло, де трапилася аварія. Також ця схема допоможе знайти вільне місце, щоб, наприклад, зробити отвір у стіні або повісити картину, свічник.

Рекомендується не завішувати стояки, а тим більше не заліплівати їх плиткою намертво, щоб у подальшому, якщо станеться аварія, не довелося ламати все, що було зроблено непосильною працею, та ще й власними руками. Для цього можна придумати і зробити конструкцію, яка буде зніматися.

Деякі люди починають ремонт з передпокою. Але це не означає, що ремонт всієї квартири потрібно починати саме з неї. Адже всі будівельні матеріали потрібно буде носити через прихожу. Бруд, пил і можливі подряпини навряд чи потрібні на новій обробці в передпокої. Тому не варто починати саме з цієї частини квартири. Коли все потрібне в квартирі буде відремонтовано і всі приміщення зроблені на свій смак і дизайну, можна перейти і до передпокою.

Так з чого ж все-таки варто почати ремонт?

Звичайно, потрібно починати ремонт із тих приміщень в квартирі, які необхідні в побутовому плані — це, звичайно ж, туалет, ванна кімната і кухня. Саме ці приміщення найчастіше використовує людина. Багато хто не враховують це в ремонті. Хоча людина сама вирішує, що для неї важливіше — з того і починає ремонт квартири. Люди всі різні і думки у всіх різні. Для багатьох буде важливо зробити першою чергою спальню, щоби приємно і спокійно спалося, для інших потрібей поверхневий або капітальний ремонт у першу чергу у ванній кімнаті або кухні.

джерело