10 помилок при ремонті ванної кімнати

Як грамотно спроектувати ванну кімнату і при цьому не зробити найпоширеніших помилок? 10 основних промахів при ремонті ванної кімнати описані в статті нижче.

1. Неправильний розрахунок

Буває, що на коробці вказаний один розмір плиток, а в реальності він із відхиленням у 2 мм. Здавалося б, дрібниця, але в довгому ряду різниця буде дуже суттєвою. Купуйте плитки з запасом. Для горизонтального ряду передбач те «надлишок» не менше 10%, для кладки під кутом у 45 градусів — 15%.

І не позбувайтеся залишків плиток після закінчення ремонту. Вона може стати в нагоді для заміни розколотої плитки, а до того часу потрібна вам колекція можливо вже буде знята з виробництва.

2. Темні плитки

Сірі, чорні або коричневі плитки спотворюють зображення в дзеркалі, надаючи вашій шкірі нездорового вигляду. Щоб уникнути цього, вибирайте плитки нейтрального білого або теплого бежевого відтінку.

3. Стелі з гіпсокартону

Вони не врятують від потопу, влаштованого сусідами згори. Інша справа — натяжні стелі. Після протікання на них не залишаються плями, а злити воду можна за допомогою одного маленького проколу.

4. Слизькі плитки для підлоги

Гладкі глянцеві покриття для ванної кімнати не годяться. На мокрому керамограниті легко послизнутися. Тому вибирайте плитки з протислизькими властивостями — наприклад, лаппатовані.

Плитки з протислизькими властивостями на підлозі ванної кімнати — необхідна вимога техніки безпеки.

5. Тепла підлога

При проектуванні підлог слід урахувати відстань від нагрівального елементу до меблів. Особливо, якщо меблі — з масиву натурального дерева. Якщо ця відстань менше 10 см, ваші шафки від постійного нагрівання і пересихання можуть потріскатися. Те ж саме може статися і з меблями з ДСП.

6. Прихована сушарня для рушників

Якщо її розмістити на стіні поруч з орними дверцями душовою кабіною, але не з боку ручок, а з боку кріплень, то при відкриванні ви не зможете дотягнутися до рушників — воно виявляться за дверима!

Рушникова сушарня повинна бути поруч з дверцятами душа з боку ручок (якщо вона орні), щоб можна було взяти рушник, лише відкривши дверцята.

7. Висота раковини

Стандартна висота установки раковини розрахована на людей зростом 1,65-1,80 см. Якщо члени вашої родини вище або нижче, то і висота раковини від підлоги повинна бути відповідною: вище або нижче стандартних 85 см. У цьому випадку надавайте перевагу підвісним моделям: висота раковини регулюється за допомогою системи інсталяції в момент установки, і може бути будь-якою. Інша річ — умивальники на п'єдесталі: виробники не завжди вказують висоту раковини на своїх сайтах. Висоту раковини у ванній доведеться розрахувати заздалегідь і в разі, якщо ви зупинилися на накладній моделі, тумбу під неї потрібно повісити помітно нижче звичного рівня.

8. Розташування ванни

Убудовану ванну складно лагодити, якщо в коробі під нею не буде технічного люка, інакше — потайних дверцят. Не заганяйте в кут гідромасажну ванну, якщо площа кімнати дозволяє встановити її, наприклад, в центрі приміщення. Кутовий варіант доречний лиш у малогабаритних ванних кімнатах.

Гідромасажну ванну краще встановлювати в центрі приміщення, її буде легше полагодити в разі потреби.

9. Неправильне освітлення

Крім верхнього світла подбайте про місцеве освітлення — біля дзеркала (із вбудованим верхнім і нижнім підсвічуванням) і в душовій кабіни. У велику ванну з хорошою вентиляцією можна вішати будь-які світильники. У маленьку — тільки спеціальні світильники для вологих приміщень, із закритим патроном, щоб він не окислювався.

10. Системи зберігання

Якщо хочете заощадити місце на підлозі, купіть навісні шафи. Або навісну раковину з поличками під нею — туди зможуть уміститися не тільки предмети гігієни, а й рушники, і ще безліч необхідних речей.