Ремонт приватного будинку, або Чим себе зайняти у вільний час

Не секрет, що ремонт (неважливо якого профілю і напряму, будь то ремонт приватного будинку, автомобіля або меблів), як правило, не проходить безболісно. Втрати можуть приймати самий різний характер: йде багато часу, сил і грошей, допускається фатальна помилка, виправлення якої перекреслить всі старання, та й ще буде мучити вас досить довго. Тому заплановані ремонтні роботи повинні бути обгрунтованими, а план дій ретельно продуманий. Без цього ніяк!

Фахівці рекомендують записувати свої умовиводи і майбутню ремонтні роботи. В першу чергу, це допоможе вам зібрати, згрупувати всю інформацію, помітити кожну деталь, при необхідності внести певні корективи. При цьому ваші записи повинні бути правильно логічно побудовані, і залишатися зрозумілими, доступними кожному: помічникам, якщо такі є, або просто людям, яким ця інформація може стати в нагоді.

Що собою по суті являє ремонт приватного будинку?

Ремонтні роботи мають два напрямки: косметичний і капітальний. До першого належать оздоблювальні роботи (поклейка шпалер, обшивка конструктивних елементів, пристрій підлогового покриття), заміна певних елементів інтер'єру та ін. Тобто заходи, які не укладаються в «глибокої» реставрації конструктивних елементів споруди, а спрямовані виключно на поліпшення зовнішнього вигляду приміщень і будівлі в цілому. Що стосується капітального ремонту? Так само як забивання тріщин, скол, вибоїн, демонтаж і установка стяжки, заміна складових кроквяної системи, перепланування житла. Це більш трудомісткі рішення. Відповідно вони і несуть в собі велику значимість, адже від якості їх виконання залежить термін служби будівлі.

Ремонтні роботи та безпеку

Не останню роль в проведенні ремонтних робіт відводиться правилам безпеки. Тільки дурень стане використовувати невідоме йому речовина або ж інструмент, попередньо не ознайомившись з додається до нього інструкцією.Сподіватися на «авось» або ще щось не розумно і, як правило, не безпечно.

Запам'ятайте, безпека понад усе. Так, наприклад, якщо ви працюєте з летючими хімічними елементами, вам обов'язково знадобиться респіратор, а у випадку з кислотосодержащимі засобами необхідно мати в своєму «арсеналі» щільні гумові рукавички. Але якщо ж захід передбачає ремонт або установку покрівельного покриття або якісь інші висотні роботи, тоді слід придбати страхувальне спорядження, взуття з твердою підошвою і вільну, що не сковує рухи одяг. Ремонт будинку не повинен у вас асоціюватися з чимось неймовірно складним, з якоюсь приреченістю.Запам'ятайте, робота пройде більш продуктивно тільки в тому випадку, якщо вона буде виконуватися з радістю, в задоволення.

Ремонт і будівництво — тісно пов'язані поняття

Говорити про них як про дві сторони однієї медалі було б не правильно. Це, швидше за все, взаємодоповнюючі один одного процеси. Але зараз мова не про це. А про те, що, знаючи принцип, алгоритм будівництва необхідного конструктивного елементу, виконання його ремонту обійдеться вам набагато легше. Тому, що собою являє будівництво будинку, повинен знати кожен поважаючий себе чоловік, глава сім'ї. Хоча б оперувати загальними поняттями: принципом виконання фундаменту, побудова і пристрій несучих елементів (стіни, колони, перекриття), компонування даху. Якщо в житті і не доведеться власноруч будувати житло, то потрібно хоч трошки в цій сфері розбиратися, щоб найняти потрібних фахівців, стежити за їх роботою і вносити необхідні поправки.

Без будівельних матеріалів ніяк!

Отже, що стосується будівельних матеріалів? Якщо потрібно закрити тріщину, знадобиться відповідного складу ремонтна суміш, шпалери наносять за допомогою заздалегідь приготовленої клейової суміші. Загалом, результат ремонтних робіт залежить не тільки від рівня вашої підготовки, а й від якості використовуваного матеріалу. Тому, вибираючи в магазині те, що вам потрібно, варто звертати увагу на такі речі:

чи є матеріал сертифікованим;

авторитет виробника на ринку продажів;

відгуки покупців про цьому матеріалі, якщо такі є;

ну і, звичайно, візуальна оцінка матеріалу (наявність, тріщин, пухкості, відповідність відтінку).

Не слід, відкривши рот, із захопленням спостерігати за тим, що вам розповідає продавець. Найчастіше такі люди не можуть дати слушної поради або взагалі здатні спрямувати не в ту сторону. Ще одне, зверніть увагу, придбаний товар, з яким ви вже почали працювати, як правило, обміну та поверненню не підлягає. Бувають, звичайно, винятки, але їх одиниці.

Шанувальникам ландшафтних робіт

Чи не що так не зрадить витонченості тільки що виконаної ремонтної роботі, як грамотно облаштований присадибна ділянка. Часом і ландшафт потребує деякого «ремонті». Більшість людей не приділяють йому належної уваги, але, повірте, перше, що може зацікавити вашого гостя, так це не планування будинку, а саме композиція присадибної території. Та й в теплий літній день набагато приємніше відпочити в альтанці, біля ставка, ніж сидіти в цей час в чотирьох стінах.

Приватний будинок, навіть виконаний на високому рівні, не вічний. Без постійного догляду, йому не світить довге і щасливе життя.

Іван Павлів