Різновиди стель

Зовнішній вигляд стелі грає важливу роль в загальному дизайні кімнати. Вдало оформлений стеля може візуально збільшити маленьку кімнату або надати великого будинку затишок. Сьогодні існує кілька видів обробки стелі.

Побілка. Цим нехитрим методом користувалися ще наші бабусі. За допомогою валика, пензля або розпилювача на поверхню наносився шар крейдяного розчину. Це дуже економічний спосіб обробки, проте результат вельми недовговічний і непрактичний.

Фарбування. Виконується також, як і побілка, але замість крейдяного розчину застосовується водоемульсійна фарба.

Клейові стелі з панелей і плиток. Матеріалом для обробки служать прямокутні або квадратні плити з пінополістиролу. За допомогою клею вони легко кріпляться до стелі. Плити можуть приховати дрібні недоліки поверхні (шорсткості і нерівності). Подібне оформлення виконується легко і швидко, тому багато хто виконує такий ремонт самостійно.

Підвісна стеля. Це незамінний спосіб обробки для комерційних і громадських приміщень. Легкий каркас прикріплюється до стелі. Усередині нього вдало ховаються системи гасіння пожежі, електричні кабелі, вентиляційне обладнання та інші комунікаційні системи.

Гіпсокартонні стелі. Гіпсокартонні блоки дають ідеально рівну поверхню стелі. Над блоками можна прокладати комунікації, вбудовувати вентиляцію і світильники. Однак потрібно пам'ятати, що висота кімнати скоротиться на кілька сантиметрів. Крім того, поверхня гіпсокартону вимагає фарбування.

Натяжні стелі. Для обробки використовується вініл або поліефірна тканина. Існує можливість нанесення на матеріал будь-якого малюнка. Монтаж проводиться дуже швидко, термін служби складає 25 років.

Автор: textmaking