Розумні будівлі світу

В європейських країнах, містах США та Азії з'являється все більше «розумних будинків» Поширення нових технологій управління комунікаціями подібно сніговій лавині. Промислові підприємства, офісні та адміністративні будівлі — всі стають «розумними».

Найперша «будівля з інтелектом» розташована в Японії. Побудовано її 1980 року. Це «Будинок Трона» професора Кена Сакамури. При негоді будинок самостійно закривав вікна, робив тихіше звук радіо, дзвінок телефону.

У наш час одним з відомих «розумних будинків» є будинок Білла Гейтса. Його вартість становить 100 мільйонів доларів. Будинок являє собою багатоповерхову віллу. Комп'ютер керує всіма інженерними системами. Відвідувач будинку отримують електронний значок, який підключається до всіх служб будинку, для здійснення мрій гостя. У темну пору кожної людини супроводжує світиться хвиля. Регулювання мікроклімату, освітлення в приміщеннях можна здійснювати за допомогою пульта або голосової команди. У стіни вмонтовані великі телевізійні екрани. Вони також управляються за допомогою багатофункціонального пульта.

Розумні будівлі світу

У Європі найбільш відомі інтелектуальні будівлі це — банк в Лондоні (Credit Suisse First Boston), Національна бібліотека Франції і Вежа Міленіум в Австрії.

У Великобританії побудоване ціле «розумний селище». Воно розділене на три категорії: стандартну, поліпшену і елітну. Стандартний рівень включає в себе систему суспільних будівель, магазини, ресторани, готелі, медичний центр і житлові будинки стандартної категорії. До поліпшеної категорії відноситься парк відпочинку, офіси, парковки, таунхауси. Елітна категорія включає картинну галерею, апартаменти.

В Японії примітна вежа «Сьодоме Сумітомо Білдінг» (англ. Shiodome Sumitomo Building). Мікроклімат у приміщенні підтримується за допомогою систем кондиціонування повітря з використанням холодильного обладнання. У Китаї «інтелектуально обдаровані» хмарочоси — це Торговий центр в Пекіні і Вежа Тайпей на Тайвані.

«Телеком Тавер» (Telecom Tower) — це складний проект Хійяса Кастурі (Hijjas Kasturi) — малазійського архітектора, збудований у Куала-Лумпурі. Має вигляд будівлі — натягнутого лука висотою 62 поверхи. Інженерні комунікації управляються за допомогою 11 систем, об'єднаних в єдине ціле. Основну роль відіграє програмне забезпечення SCADA C-Lution. Це одна з найбільших в світі інтегрованих установок, включає 3700 пристроїв управління.

Кілька прикладів ідей дизайна «розумних будинків» (Smart House)