Як швидко і легко відремонтувати двері, що осіли

«Незграбна робота вимагає сили, а ювелірна — точності»

Напевно, багато хто стикався з проблемою, коли в сиру погоду дерев'яні двері вбирає в себе велику кількість вологи, розбухає і перестає закриватися. При цьому не кожен знає, як вирішити проблему. Немає нічого простішого, ніж, взявши в руки сокиру, двері трохи прістрогать. Куди ж подінеться перша радість, коли після висихання між дверима і дверною коробкою з'явиться щілину? А може бути, причина криється зовсім не в двері?

Найперше, що потрібно в такому випадку зробити, — оглянути петлі. Чи щільно прівёрнути шурупи? Якщо Ви виявите, що шурупи ослаблені — закрутивши їх щільніше. Після цього спробуйте закрити двері. Якщо двері зачинилися, то Вам пощастило — проблема вирішена просто. Цілком можливо, що шурупи будуть прокручуватися. В такому випадку замініть їх більш довгими. Якщо шурупи розбовталися, спробуйте вбити в отвори нагелі і загорнути в них шурупи. Існує і ще одне рішення. Візьміть епоксидну смолу, розмішайте в ній дерев'яну тирсу і заповніть отриманою сумішшю попередньо розчищене отвір. Після цього призначте і закріпіть шурупами петлі. Через добу можна буде навісити на петлі двері.

Буває, що двері просідає від надмірного стирання петель, при цьому не закривається і треться об нижню чверть коробки. У цьому випадку також не поспішайте двері стругати! Підніміть двері за допомогою клинів таким чином, щоб вона вперлася в верхню частину коробки. Виготовте з дроту товщиною близько 2-3 мм гачки у вигляді півкілець такого діаметру, щоб вони вільно насаживались на стрижні петель. Такий гачок необхідно пропустити між картою і стрижнем, довгий кінець притиснути до загнутої частини, надлишок дроту обрізати. Потім стрижень і кільце необхідно змастити, при цьому переважно використовувати графітову мастило. На другій петлі необхідно виконати все те ж саме. Після цього клини можна вийняти, а двері опустити на місце. Деякі майстри замість дроту використовують саморобні або стандартні шайби, але в такому випадку надіти їх на стрижень можна лише знявши двері з петель.

Скориставшись наведеними порадами, Ви не тільки вирішите проблему закривання дверей, але і збережіть її естетичний вигляд.

Автор: seriousman