Через свою високу якості та красу дизайну натяжні стелі набувають усе більшої популярності. Ідеально рівне полотно на стелі в поєднанні з різноманітними відтінками та малюнками дозволяє застосовувати натяжні стелі в усіх сферах.
Навіть у звичайній квартирі натяжна стеля буде прекрасно вписуватися в загальний інтер'єр. Найбільша висота, при якій стеля буде опущена вниз, становить менше 10 см. У деяких випадках стеля опуститься тільки на 3 см, тож різниця буде практично непомітна.
Як же відбувається установка натяжних стель? На сьогоднішній день існує три способи установки натяжної стелі — гарпунний, клиновий і кулачковий. У чому їхні особливості?
Метод гарпунного кріплення
Особливість даного способу полягає в тому, що на краях полотна по всьому периметру приварюється спеціальна окантовка. Вона також складається з матеріалу ПВХ, тільки більш жорсткого. Гарпунний метод здобув свою назву через те, що дивлячись на цю окантовку через поперечний переріз, можна побачити форму гарпуна, гачка.
За допомогою шпателя один з кутів гарпуна зачіпають на кріпильний профіль. Потім по діагоналі полотно натяжної стелі нагрівають до 70 градусів. Тепер полотно можна розтягувати. Протилежний кінець зачіпають за допомогою шпателя таким же чином.
Так роблять і з іншими двома кутами, а потім з усім периметром полотна. Після того як полотно набуло кімнатної температури, вийде ідеально рівна поверхня. Якщо ж з'явилася одна або дві складки-зморшки, їх можна усунути шляхом нагрівання звичайним будівельним феном.
Щоб полотно не провисало, необхідно виконати правильний його розрахунок. Замірюється відстань стін одна від одної і від отриманої суми віднімається 7%.
Цей метод не дуже практичний тим, що якщо підсумкова похибка буде вища за 1 см, праця буде марний. Доведеться все переробляти. Також у даному методі не можна зняти гарпун, щоб перенести стелю в іншу кімнату, хіба що вона в точності відповідає першій як в периметрі, так і в формі.
Клиновий метод
Клиновий — найпростіший спосіб монтажу натяжних стель. Назва «клиновий» також походить від способу монтажу. Примітний тим, що в цьому методі точний розрахунок не потрібен.
Починається установка з того, що по всьому периметру стіни або стелі прикріплюється профіль кріплення. Краї ПВХ-плівки нагрівають для розтяжки і за допомогою клина фіксують в установленому профілі. Залишки плівки зрізають і покривають місце з'єднання декоративним плінтусом.
Недолік даного методу в тому, що він встановлюється довше за часом. В іншому ж має всі переваги. Це — можливість «переносити» стелю в іншу кімнату; можливість повторної натяжки, якщо перша не вдалася; можливість регулювати натяжку стелі самостійно.
Кулачковий метод
У цьому методі використовуються дві поверхні, що працюють за принципом стиснення-розтиснення кулака. За допомогою шпателя полотно засовується між цими поверхнями, і як тільки шпатель витягується, «кулачки» стискаються, не даючи полотну вислизнути назад. За формою кулачки напівкруглі і не вимагають додаткового облицьовування декором, як у випадку з клиновим методом.