Способи видалення старих шпалер

Що ж перше приходить до нас на думку, коли назріває непереборне бажання, а частіше необхідність такого заморочливого, витратного і просто некомфортного дійства як ремонт квартири? Чи вистачить грошей, а чи так це потрібно, з чого почати, може обмежитися тільки «косметикою»? У будь-якому випадку (якщо рішення про ремонт все-таки прийнято) є, мабуть, тільки одна складова квартирного ремонту, без якої «просто ніяк», — це ВИДАЛЕННЯ СТАРИХ, «що відслужили своє» ОБОЕВ.

Сказано зроблено. Куплений для шпалер клей, нові шпалери, шпателі, пензлики, валики, розчищено місце в кімнатах і ось тут-то з'являється перше «як?». А саме — як оптимально виконати ВИДАЛЕННЯ СТАРИХ ОБОЕВ, тим більше, якщо вони укладені в кілька «поколінь» шарів, і на хороший клей, і не хочеться перетворити стіни після видалення в «місячний пейзаж». Слава Богу, передове людство знайшло безліч варіантів вирішення, завдяки Інтернету доступних навіть дилетантам. Отже.

Найдієвіший, і, на мій погляд, найкращий метод виконати ВИДАЛЕННЯ СТАРИХ ОБОЕВ — це «вологий спосіб». Суть його досить проста. Протираєте старі шпалери вологою губкою (ганчіркою, валиком і т.д.) кілька разів. Коли волога поступово розчинить для шпалер клей, поступальними різкими рухами знімаєте шпалери шпателем. Просто і геніально. Тільки пам'ятайте, що не можна допускати висихання вологи і те, що цей спосіб слабо годиться для гіпсокартонних стін, бо гіпсокартон (нехай навіть вологостійкий) невідь «дружить» з сильним зволоженням. Якщо стіни бетонні, кам'яні або ж цегляні, цей спосіб здійснити ВИДАЛЕННЯ СТАРИХ ОБОЕВ — те, що потрібно.

Видалення шпалер за допомогою парогенератора (при відсутності якого можна вжити звичайний праска з функцією гарячого відпарювання), по суті — варіант першого способу. Шпалери обдати гарячою парою до розм'якшення шпалерного клею, а потім (після охолодження) також знімаються шпателем. В тому і іншому випадку дуже обачно видаляйте вологі шпалери біля електричних розеток і вимикачів. Чому? Я думаю, ви це знаєте зі шкільної «фізичної» програми. Після закінчення «жнив» не пропустіть з уваги ґрунтовку очищених стін, і вирівнювання їх фінішної шпаклівкою. Це значно підвищить успіх обклеювання новими шпалерами.

Деякі, досить недалекі господарі, примудряються клеїти шпалери водостійким клеєм (ПВА, Дракон і ін.) Абсолютно не призначених для цих цілей. Розплата за таку недалекоглядність полягає в тому, що ВИДАЛЕННЯ СТАРИХ ОБОЕВ в цьому випадку можливо тільки суто механічним способом. Причому, шпатель і одне тільки бажання навряд чи допоможуть. Доведеться запастися потужною дрилем і щіткою-крацовка, а нового шпатлювання стін після зачистки не уникнути ніяк. У всіх інших випадках ВИДАЛЕННЯ СТАРИХ ОБОЕВ не така вже надскладна задача.

Автор: StivenKing