Якщо ви вирішили замінити вхідні двері, то ми радимо вам спочатку дізнатися більше про те, які взагалі бувають двері, з якого матеріалу виготовляються, які мають конструкції, нюанси при установці. А також ми допоможемо вам радою, які ж двері краще вибрати і як правильно їх встановити. В наш час є величезний вибір дверей. На ринку представлено приблизно 10-20 виробників якісного і надійного товару.
При покупці вхідних дверей, в першу чергу, потрібно звернути увагу на надійність чи є хороша, звуко- і теплоізоляція, дверне вічко для контролю, продумати дизайн і, що немало важливо, двері повинні мати гарантійний термін експлуатації.
Давайте зупинимося на першому пункті — на надійності, яка дасть вам відчуття безпеки і спокою. Хочеться підкреслити, що найнадійнішими вважаються двері зі сталі. Їх практично неможливо розкрити, яка б сила не застосовувалася. Що не можна сказати про дерев'яні і залізних дверях.
Сталева двері складається з двох аркушів (лицьового і заднього). Вони повинні бути без зварювальних швів і виготовлені з полегшеної легованої сталі, мінімальною товщиною 1,5-2 мм (іноді її товщина може бути 3-4 мм). Що б двері були міцніше її підсилюють ребрами жорсткості, так званими лонжеронами, які не дозволяють сталевим листам прогинатися під навантаженням. Для звичайної типової двері, розміром 2100×900 мм, необхідно три вертикальних і два горизонтальних ребра.
Якщо ми вас переконали в надійності сталевих дверей, то тепер пора вибрати дверну коробку до неї. Існує два варіанти: простий (з окремих сталевих профілів) і складний (з цельногнуті профілю). Надійніше, звичайно ж, складний варіант, тому що виготовляється з монолітної конструкції і не має зварювальних швів, які можуть послабити будь-яку конструкцію.
Тепер поговоримо про дизайн. Вам же ж хочеться, що б двері вражала і мала гармонійний вигляд. Думаю, що вам не все одно якими будуть замки і петлі, засувки і клямки, дверне вічко. У захисті вашого житла вони теж відіграють важливу роль.
На вхідних дверях повинно бути не менше двох замків, один з яких, бажаніше, сувальдний, а інший — циліндровий. Сувальдний замок буде виконувати силову функцію, його дуже важко вибити, і він більш масивний. Циліндровий замок буде захищати від інтелектуального злому. Підібрати до нього ключ або відмичку буде практично неможливо, так як потрібно від 3 тисяч до 3 мільйонів комбінацій. Виходить, що обидва замки доповнюють один одного.
Хочемо вас попередити, що найслабшим місцем двері є петлі, так як їх з легкістю можна зрізати болгаркою або збити кувалдою по зварювальному шву. Що б цього не сталося рекомендуємо вам використовувати протизнімні штирі — ригелі. Їх захисний механізм спрацьовує при закриванні двері. У цей час вони входять в отвори дверної коробки і фіксують двері. Якщо раптом зловмисникам вдасться збити або зрізати петлі, двері зняти вони все одно не зможуть. Бажано, що б у ваших дверей було 4 ригеля біля замку і по одному знизу і зверху, а самі петлі мали механізм регулювання в випадки зміни геометрії отвору. Яким повинен бути матеріал обробки і теплоізоляції вирішувати вам. Головне, щоб в ваше житло не проходив холод і шум із зовні. Тут завжди вибір буде залежати від ваших доходів і бажань. Хороший рада ви можете отримати в магазині від продавця-консультанта, який ознайомить вас з наявним асортименту.
Тепер зі спокійною душею можна переходити до установки вхідних дверей, це стосується будь-якої металевих дверей:
— В першу чергу необхідно перевірити комплектацію сталевих дверей.
— Перед початком обов'язково перевірте розміри отвору, вони повинні бути на 2-8 см більше розмірів дверної коробки.
— Демонтуємо старі двері і готуємо дверний отвір. Важливо, щоб він був рівним, без великих пошкоджень і відхилень за формою.
— Заклеює малярським скотчем всі щілини під ригеля і петлі, кріпильні отвори на коробці біля замку і петель.
— Рекомендуємо обклеїти раму зсередини.
— Заповнюємо монтажною піною порожнини в рамі на половину її обсягу, не забуваємо і про порозі.
І нарешті, тільки тепер, через 10-15 хвилин, можете приступати до монтажу вхідних дверей.
— Розміщуємо зачинені двері в отвір, відкриваємо її і залишаємо під кутом 90 градусів, підставивши під неї дерев'яний брусок.
— Виставляємо двері за рівнем в петлевий частини і закріплюємо дерев'яними клинами.
— Закріплюємо раму анкерними болтами (вони йдуть в комплекті з дверима).
— Кріпимо раму з верху петлевий частини. Свердлимо отвір в стіні свердлом діаметра 14 мм. Отвір має бути не менше 150 мм. Використовуючи ключ на 17, через монтажний отвір, закріплюємо анкер в просвердленому отворі стіни.
— Перевіряємо рівнем вертикальну площину двері в двох положеннях і якщо потрібно, то відрегулюємо її.
— Свердлимо отвір під нижній анкерний болт і закріплюємо його. Цю ж операцію проробляємо із середнім анкером. Виробляємо кріплення анкерів в замковій частині рами. Для цього раму виставляємо так, щоб при її закритті ущільнювачі ретельно прилягали по периметру двері. Дуже важливо, після закріплення кожного анкера, перевіряти рівень і в разі потреби його регулювати.
— Встановлюємо заглушки в кріпильні отвори і монтажною піною заповнюємо зазори між стіною і коробкою. Для кращого «схоплювання», перед заповненням піною, рекомендуємо намочити стіну і дверну коробку водою. Дуже важливо, щоб піною були заповнені всі порожнечі.
— Перевіряємо двері на наявність люфту.
— Встановлюємо накладку, яка може перебувати в комплекті.
— Проводимо перевірку і регулювання зазорів між коробкою і дверима за допомогою захованих регульованих петель, і перевіряємо роботу замків, які повинні легко відкриватися і закриватися.
Тепер ваша вхідні металеві двері нарешті то встановлена.
Всі оздоблювальні роботи всередині приміщення слід починати тільки через добу після установки дверей. За цей час повністю висихає монтажна піна.
Дуже сподіваємося, що ми допомогли вам добре розібратися у виборі і установці надійної і якісної вхідних дверей. Тільки настійно рекомендуємо все ж вам монтаж довірити професіоналам. Зараз є дуже багато фірм і організацій, які сумлінно і акуратно виконають цю роботу.
Автор: MadWorld