Утеплення стін і шумоізоляція заміського будинку

Утеплення стін і шумоізоляція заміського будинку

У багатьох заміських будинках дуже холодно, і причина тому зовсім не погане опалення. Щоб визначити, де ваш будинок пропускає тепло, необхідно скористатися тепловізором. Якщо дивитися з вулиці тепловізором, то чудово видно, звідки виходить тепло. Але тепловізори є далеко не в усіх — ця техніка не із дешевих…

Є й інший спосіб дізнатися, звідки виходить тепло. Взимку в тому місці, де виходить тепло, утворюється сніговий ком. Закласти такі щілини не складно. Якщо щілина невелика, то можна просто закоркувати її ватою або будівельною піною. Але буває, що причиною холоду в будинку стають тонкі стіни або великі вікна.

Якщо у вас стіни тонші за 35 сантиметрів, а взимку температура опускається нижче за 25 градусів, то цього однозначно недостатньо. Щоб зробити стіни товстішими, вам необхідно купити бетонні блоки і обкласти ними будинок. Це найпопулярніший спосіб утеплити своє житло. У жодному разі не залишайте щілину між стіною і блоками, інакше толку попросту не буде.

Будинок, обкладений блоками, має не дуже красивий вигляд, тому вам необхідно придбати спеціальну плитку, яка спеціально для цього і призначена. Є ще менш ефективний спосіб утеплити будинок — це обкласти його цеглою. При обкладання будинку цеглою, так само як і блоками, не слід залишати щілину між цеглою і стіною будинку. Цей метод хороший тим, що після обкладання ніякі оздоблювальні матеріали не потрібні.

Від звичайної цегли толку звичайно мало, але є ще й спеціальна утеплювальна цегла. Ця цегла — дуже пориста і набагато легша, ніж звичайна. Якщо після того, як ви обклали будинок цеглою або блоками, тепло все одно виходить, то причина швидше за все у вікнах.

Щоб перевірити, чи пропускає вікно холод, ніякий тепловізор не потрібен. Досить просто піднести долоню до вікна: якщо температура змінилася або навіть вам у руку дме холодне повітря, то вікна необхідно утеплювати. Найпоширеніший спосіб це зробити — заклеїти віконним скотчем всі стики і щілини. Але якщо на вулиці дуже холодно, то цей скотч дуже часто буде відвалюватися. Щоб не мучиться, краще замінити свої вікна на пластикові (при цьому встановлювати їх повинен професіонал, інакше може стати гірше).

І останнє місце, звідки ваше тепло може вийти, — це двері. Якщо у вас занадто великі двері, то після того, як ви їх відкриєте, ви випустите дуже багато тепла. Двері повинні бути не вище 2000 сантиметрів і не ширше метра. Можливо, ваші двері пропускають тепло, тому що вони занадто тонкі.

Утеплити їх можна за допомогою пінопласту. Але пінопласт повинен бути твердим, а не м'яким.

Якщо ваш будинок не пропускає тепло, то можливо справа в опаленні. Щоб усунути цю проблему, досить просто приклеїти фольгу до стін, де проходять батареї.

У рідкісних випадках тепло пропускають стелі. Щоб це усунути, насипте на стелю суху соснову тирсу, але сильно утрамбовувати її не слід, адже як шар повинен бути легким, невагомим.

Якщо ви все зробили правильно, то у вас вже не буде так холодно, як раніше і ваш будинок стане красивішим.