Як правильно класти лінолеум

Популярність лінолеуму пов’язана з його практичністю, невисокою ціною і зручністю укладки. Дійсно, настелення лінолеуму при належному підході не забере багато часу і сил. Складнощі можуть виникнути лише при укладанні в кімнаті з великою кількістю важкодоступних місць (наприклад, навколо унітазу в туалеті).

Перевага лінолеуму люди віддавали давно. За часів СРСР це був один з найпоширеніших видів підлогового покриття, поряд із паркетом. І досі лінолеум є недорогим і одночасно дуже зручним і практичним рішенням.

Усе різноманіття лінолеуму підрозділяється на дві основні групи: побутовий і комерційний лінолеум. Перший робиться із не надто якісних матеріалів і тому зношується досить швидко. Проте понижена якість дозволяє знизити й вартість готового виробу. Що стосується комерційного лінолеуму, то його застосовують, в основному, в місцях з великою прохідністю. Відповідно, для його виготовлення застосовують більш міцні і дорогі компоненти.

Визначившись з вибором лінолеуму, можна приступати до самостійно укладання покриття. Насамперед необхідно вирівняти підлогу — прибрати все горби і нерівності. Наступним підготовчим кроком буде ґрунтовка основи. Якщо виворіт лінолеуму позбавлений ворсу, то проґрунтувати слід і його. Потім потрібно дати матеріалу просохнути. Далі слід приступити безпосередньо до настелення (настилу) лінолеуму. Коли лінолеум постелено, потрібно залишити його на кілька годин відлежуватися. У тих місцях, де матеріал буде підніматися, його слід притиснути вантажем. Фрагменти лінолеуму, які будуть лягати на стіни внапусток, необхідно видалити за допомогою канцелярського ножа.

Фахівці з опоряджувальних робіт радять, незважаючи на якість та вартість лінолеуму, все ж приклеювати його до підлоги. Робиться це для того, щоб покриття не пішла хвилями, коли ви, наприклад, будете рухати меблі. Однак у випадку, якщо власник захоче змінити підлогове покриття, то проблеми з видаленням приклеєного лінолеуму неминучі.

Чим приклеювати лінолеум? Якщо лінолеум має ворсистий виворотом, то приклеїти його можна за допомогу клею типу «Бустілат М» або звичайного ПВА. Для гладкого вивороту можна застосовувати мастики на латексній основі.

Переходимо безпосередньо до укладання підлогового покриття. Технологія настелення лінолеуму багатьом нагадає наклеювання шпалер. Частина покладеного на підлогу лінолеуму слід відігнути від стіни і промазати основу клеєм. Для цієї операції найкраще підходить зубчастий шпатель із дрібними зубами. Потім лінолеум необхідно опустити на підлогу і пропрасувати, витісняючи з-під нього повітря. Ті ж дії слід повторити у кожної стіни кімнати.

Наступний крок до якісного підлогового покриття — це закладення стиків між рулонами. Роблячи цю операцію самостійно, найкраще буде використовувати «холодну зварку». Робиться це в такий спосіб: стик між частинами лінолеуму заклеюють малярським скотчем. Увага! Робити це потрібно, попередньо очистивши поверхню і надівши чисті рукавички. Потім за допомогою канцелярського ножа слід прорізати лінію по шву. Завершальний крок: нанесення клею на шов. На цьому проклейка швів закінчена. Залишається лише видалити скотч із поверхні (повинно пройти не менше пів години).

Після того, як лінолеум настелений, залишається лише прикрасити його зовнішній вигляд. Для цього потрібно встановити плінтуси по низу стін. Тож видно — щоб постелити лінолеум своїми руками, не потрібно володіти якимись особливими професійними навичками. Головне — грамотний і ґрунтовний підхід до справи!