Як виконати ремонт недорого і якісно

Рано чи пізно настає момент, коли необхідно розпочати ремонт у квартирі, тому що відкладати цей процес вже неможливо. Ремонт тягне за собою масу питань: наприклад, які матеріали будуть потрібні, де їх краще придбати, кому довірити таку відповідальну справу, а головне, в яку суму все це обійдеться власникові приміщення.

З кожним днем ціни на ремонтні роботи стають все вище, а придбати хороші будівельні матеріали за прийнятною вартістю стає все важче. Ціна на послуги підрядника складається з декількох складових: зарплати робітникам, відсотків за послуги і вартості матеріалів, необхідних для ремонту, тощо. Таким чином, треба бути готовим до того, що потрібна на ремонт сума буде чималою.

Під час підготовки варто звертати увагу на всі, навіть найдрібніші, деталі. У кошторисі потрібно вказувати не тільки матеріали, які будуть потрібні для чистової обробки приміщення, але й прокладочні елементи, клей чи ґрунтовку, наприклад. Краще складати цей документ разом із тим фахівцем, який буде контролювати проведення ремонтних робіт (виконробом).

Почати ремонт приміщення можна зі стелі. Посилені громіздкі конструкції зараз практично не використовують, краще віддати перевагу рівним поверхням, в які монтують освітлювальні прилади. Робити в кімнаті підвісні стелі в цьому випадку зовсім необов’язково, оскільки світильники можна помістити і в бетонні покриття, якщо перед цим провести роботу щодо їхнього очищенню і фарбування.

Повною мірою проявити свою фантазію дозволить вибір дизайну для стін. Зараз модно не клеїти шпалери, а робити обробку штукатуркою або фарбувати стіни, а також створювати імітацію кладки цеглою.

Особливу увагу слід приділити підлозі в приміщенні, оскільки вона повинна не тільки мати привабливий вигляд, але і бути досить міцною і надійною. Перш за все, варто вирівняти поверхню підлоги, для цього використовують, як правило, саморівняльні суміші або звичайну цементну стяжку. Потім поверхню покривають листами фанери, а тільки потім настилають обране покриття: наприклад, паркетну дошку, лінолеум, натуральний паркет, керамічну плитку, ковролін або ламінат. Паркет є одним із найдорожчих матеріалів для підлоги.

Ламінат, як підлогове покриття, зараз дуже популярний, оскільки це не дуже дорогий і привабливий зовні матеріал. Проте варто звернути увагу, що ламінат не має високої міцності і стійкості до вологи, тому через кілька років його доведеться міняти, особливо в тих приміщеннях, де висока прохідність.

Натомість паркет може прослужити при правильній експлуатації не менше 50 років. Якщо ви плануєте повноцінний ремонт на тривалий час, можна для кімнат вибрати саме це підлогове покриття, а в інших приміщеннях — покласти плитку для підлоги або лінолеум.