Як зробити недорогий ремонт своїми руками

Чи можна зробити самостійно відносно дешевий косметичний ремонт приміщення, при цьому не переплачувати робітникам і вкластися в потрібну суму?

Це цілком можливо. Слід почати з розрахунку бюджету. Потрібно провести обмірювання всієї квартири і прикинути, скільки матеріалів буде потрібно: фарба, шпалери, побілка, лінолеум, шпаклівка.

Першою чергою потрібно дізнатися про вартість необхідних матеріалів і вибирати прийнятну цінову категорію. У результаті ви зможете прорахувати, можливо, не абсолютно точну, але хоча б приблизну вартість вашого ремонту і виділити для цього необхідні кошти.

Приступаючи до ремонту, найкраще почати роботи зі стелі. Якщо ви станете робити її в останню чергу, всі ваші труди будуть марні, через те що ви забрудните все побілкою чи фарбою.

Перше, що потрібно реалізувати, — ретельно замазати всі наявні шви звичайним цементним розчином. Для цього змішайте пісок із цементом і трохи додайте води — в результаті вийде густа маса.

Наступне — це ґрунтовка. Вибір на ринку великий, тому ви можете купити будь-яку або отримати пораду від продавця-консультанта. Стелю потрібно ґрунтувати так, аби ґрунтовка вбралася повністю.

Після цього слід вирівняти стелю шпаклівкою. І тільки тепер ви зможете пофарбувати її або наклеїти панелі — коштують вони недорого, але стеля при цьому набуває відмінний зовнішній вигляд.

Садити панелі потрібно на рідкі цвяхи або на спеціальний клей. Можете також прикрасити стелю пінопластовим плінтусом. Кріпити його слід теж на рідкі цвяхи. Тільки робіть це обов’язково після того, як поклеїли шпалери.

Тепер перейдемо до стін. Стіни, як і стеля, повинні покриватися ґрунтовкою. Вибір шпалер — справа суто індивідуальна і підійти до цього питання потрібно дуже виважено. Після того, як визначилися зі шпалерами, переходимо до самого процесу поклейки.

Потрібно нарізати кілька листів за потрібною довжиною стіни. Після цього змастіть клеєм те місце, куди потрібно наклеїти цей лист. Нарізаний вами лист потрібно покрити клеєм, найкраще це робити на підлозі. Нехай стрічка трохи полежить і просочиться, кількість точного часу зазначено в інструкції для клею.

Головне, не перетримаєте клей — якщо ви будете клеїти паперові шпалери, то вони в результаті цього можуть надірватися або зовсім порватися при склейці.

Коли закінчили зі стінами, починаємо працювати з підлогою. Якщо ми робимо недорогий, але якісний косметичний ремонт вашої квартири, то покриттям підлоги у нас буде служити лінолеум.

Рулони його бувають різних розмірів, але найкращий варіант — це придбати один великий рулон, його точно має вистачити на всю кімнату. Перше, що необхідно зробити — розгорнути лінолеум — нехай він відлежиться протягом двох-трьох днів. Це потрібно робити для усунення різних нерівностей.

Лінолеум потрібно кріпити на мастику. Їхній вибір зараз досить великий, придбати мастику можна в будівельних магазинах і на ринках. Температура в кімнаті повинна бути не менше 14 градусів. Якщо вона буде менше, то мастика не зможе «схопитися» з лінолеумом.

Нанесіть її на підлогу шпателем і через 3-5 хвилин укладайте зверху на неї лінолеум. Після цього потрібно пройтися мастикою по підлозі, уздовж стіни: ширина повинна бути 20 см. Потім покладіть лінолеум поверх мастики і пройдіться ще кілька разів по ньому для кращого зчеплення з підлогою.