За допомогою перегородок в квартирі можна велику кімнату розділити на зони, щоб утворити корисні «зони» – обладнати домашній офіс або відокремити спальне місце. Не всім пощастило бути власником модних квартир-студій, але перегородки стануть у нагоді при проектуванні інтер'єра однокімнатних квартир, особливо із кількома мешканцями.
Різновиди перегородок у квартирі
- стаціонарні перегородки – декоративні та суцільні;
- мобільні (пересувні) перегородки – ширми, меблеві перегородки тощо;
- перегородки-трансформери бувають складними і розсувними.
Кожен вид перегородок для квартири має свої плюси і свої мінуси. Обираючи перегородку, враховуємо кілька звичайних факторів: від фінансових і архітектурних можливостей до розміру кімнати і власних уподобань.
Наприклад, міцна надійна перегородка, можливо, і непогане рішення, але не для маленької кімнати, в якій вона виглядатиме монументально і… незатишно. Або перш ніж встановлювати в квартирі стаціонарну перегородку з цегли, необхідно отримати спеціальний дозвіл у відповідних інстанціях, щоб не порушувати закон. Стосовно цього перегородки мобільних конструкцій – зручніші, не потрібні жодні записи чи дозволи, а власне перегородкою може слугувати навіть шафа. Але ту буде інша проблема – із шумоізоляцією.
Матеріали, що використовуються для перегородок у квартирі
- гіпсокартон;
- цегла;
- скло;
- пенобетонні, а також гіпсові і скляні блоки (склоблоки);
- пластик, дерево, алюміній та інше.
Гіпсокартон є лідером серед матеріалів для перегородок у квартирах. Майстри-будівельники люблять з ним працювати, бо він легко монтується і майже не залишає непотрібного бруду. І якщо ви вибрали саме гіпсокартон, то зверніть увагу на кілька моментів: його забарвлення, тип і марку матеріалу. Наприклад, вологостійкий гіпсокартон випускається зеленого кольору. Він прекрасно пасуватиме для приміщень із підвищеною вологістю і так далі. Наприклад, є гіпсокартон із властивостями звукоізоляції, теплоізоляції, вогнестійкий... серед суттєвих мінусів квартирних перегородок із гіпсокартону – на них проблематично повісити полиці або картини.
Дуже зручними є блоки з гіпсу, скла чи пінобетону, з яких створюються практичні стаціонарні перегородки в квартирах. Перегородки з блоків легко встановлюються (збираються) за допомогою спеціальних пазів, мають високу шумоізоляцією і вогнестійкістю. Якщо кладка акуратна, то можна навіть не використовувати оздоблювальний матеріал. Крім того, наприклад, скляні блоки квартирних перегородок мають симпатичний вигляд, невибагливі в догляді – їх досить просто помити. Звичайно, є й недоліки в таких зручних в експлуатації блоків: вони мають велику вагу і розмір, їх важко пересувати, або перебудовувати.
Для мобільних перегородок використовуються легкі матеріали – такі, як пластик, алюміній та їм подібні. Із них будуються практичні розкладні конструкції та ширми. Мобільні перегородки в квартирах можна зробити й самим, якщо є навик, проте існує достатньо фірм, що спеціалізуються на виготовленні перегородок на замовлення та продають готові перегородки.
Автор: Євгенія