Прості способи утеплення вікон, дверей, підлоги, стін

У багатьох заміських будинках холодно, і причина тому — не погане опалення, а недостатнє утеплення вашого будинку. Найбільшим джерелом проникнення холоду в будинок є вікна. Якщо вікна погано утеплені, то в вашому домі відбувається циркуляція повітря, вони впускають холодне повітря, а теплий випускають, тим самим у будинку ставати холодно.

Утеплення дверей

Ще одним джерелом холоду є двері, вони можуть бути занадто великими — такі двері потрібно переробляти. Також двері можуть бути просто погано утепленими і пропускати холод. Третє джерело — це ваша підлогу, через підпілля піднімається холодне повітря.

Утеплення вікон

Для утеплення віконних рам вам не знадобляться особливі будівельні матеріали, утеплити їх можна підручними засобами. Холод проходить через проміжок між склом і рамою. Цю шпарину можна замазати, для цього можна використовувати кілька способів.

Найпоширеніший спосіб — це замазування пластиліном, для цього трохи розігрійте його в гарячій воді або просто розімніть у руках. Після того, коли пластилін став більш еластичним, розмажте його по цій щілини не надто товстим шаром. Після того як пластилін трохи застигне, він не буде пропускати холод.

Також можна замазати шпаклівкою, але з нею потрібно працювати акуратно, адже якщо замазати їй як попало, то це буде виглядати некрасиво.

Друге місце, де ваші віконні рами пропускають холод, це щілина між торцевою стороною рами і самим косяком. Для ізолювання цього простору вам знадобляться спеціальні стрічки (їх можна знайти в будівельних магазинах і коштують вони недорого). Такі стрічки бувають двох видів — це звичайний паперовий скотч і полістиролова стрічка.

Паперовий скотч не дасть достатньо хорошого результату, тому краще використовуйте полістиролову стрічку. До того ж така стрічка має сріблясте забарвлення, воно відбиває тепло, не підпускаючи його до вікна, тим самим, тепло зберігається в будинку.

Утеплення дверей

Утеплити двері теж просто. Для цього вам потрібно купити спеціальну теплоізоляційну тканину, така тканина дуже щільна і має сріблясте забарвлення, що відбиває тепло. Обшийте цією тканиною внутрішню частину дверей, так щоб усі кінці виходили на іншу сторону (приблизно п'ять сантиметрів). Таким чином захиститься не тільки внутрішня, але і торцева частина двері.

Утеплення підлоги

Для того щоб утеплити підлогу, вам потрібно просто обшити її лінолеумом, він не пропустить холодне повітря через вашу підлогу. Таким способом ви зробите будинок набагато тепліше.

Утеплення стін

Але буває і так, що після такого утеплення в приміщенні, як і раніше, холодно. Швидше за все, причина цього, що стіни будинку не досить добре утеплені. Для виправлення цієї проблеми вам знадобиться скловатна подушка, їх без особливих проблем можна придбати в будь-яких будівельних магазинах.

Отже, вам потрібно встановити спеціальні кріплення, які можна купити разом з подушками. Після цього вам потрібно помістити подушки в ці кріплення і затиснути саморізами (при роботі зі скловатою використовуйте рукавички).

Після того як подушки встановлені, їх потрібно закрити, зазвичай це роблять гіпсокартоном або ДВП. Тепер можна клеїти шпалери. Утепливши будинок таким способом, ви надовго забудете про холод.