Що таке квартира-студія?

Саме поняття «квартира-студія» прийшло до нас із США, як і багато інших сучасних винаходів в архітектурі і дизайні.

У подібних невеликих квартирах, що складаються із санвузла та єдиного приміщення без перетинок, проживала небагата молодь і студенти. Це були ті люди, яким хотілося мати максимально зручне окреме житло за мінімальну ціну. І справді, перші американські квартири-студії відрізнялися совсім крихітною житловою площею і низькою ціною.

Але на даний час купити квартиру-студію, наприклад, у російському Санкт-Петербурзі можливо лише за ціною від 1,4-1,5 млн рублів! І це один із найбюджетніших варіантів.

Маленька площа такої квартири підходяща для молодої сім'ї без дітей, літньої сімейної пари або одинаку — адже проектувати майбутнє житло можна будь-як, як забажають мешканці.

Відсутність стін можна з легкістю замінити перетинками з гіпсокартону, можна за допомогою меблів розділити квартиру на секції або окремі зони. Дизайн квартири-студії може бути практично будь-яким — навіть найменшу житлову площу можна зробити своїм власним «будинком», лише додавши краплю фантазії і бажання.

Потрібно замітити, що існує і трохи інше трактування поняття «квартира-студія». Купити таке житло подужає лише добре забезпечена людина. Величезна площа, відсутність обмежень у виборі дизайну — покупці елітної квартири-студії абсолютно вільні перебудовувати її так, як забажають. Таку квартиру можна використовувати і не тільки для проживання. Наприклад, можна влаштувати свою власну більярдну, кінозал, облаштувати простір для вечірок тощо.

Переваги квартири-студії:

— квартира здається просторою, незалежно від її реальної площі;

— у квартирі можна дати волю своїй уяві, легко робити ремонт і втілювати будь-який хитромудрий дизайн;

— найчастіше квартири відрізняються адекватною ціною;

— площа квартири можна використовувати по максимуму — вся площа є жилою!

На жаль, проживаючи у квартирі-студії, мешканці можуть «познайомитися» і з низкою недоліків такого помешкання:

— запахи швидко поширюються;

— поява жиру на стінах, стелі і меблів (хороша витяжка і регулярна генеральне прибирання дозволять позбутися цієї проблеми);

— відсутність шумоізоляції;

— неможливість усамітнитися (проблему можна вирішити, встановивши перегородки).

Як уже зазначалося, ціни на квартири-студії можуть сильно відрізнятися. Справа не тільки у площі квартири, а й у розташуванні району (престижний або не дуже), у краєвиді з вікон, а також відіграють свою роль вік будівлі та інші фактори.

Більшість виставлених на продаж квартир-студій і Київської, й інших областей розташовуються у споруджуваних будинках по всьому місту. Продаж квартир-студій має на увазі безліч варіантів. Будь-яка людина без зусиль зможе вибрати собі нову квартиру: за ціною, району, бажаного місця розташування.

Автор: Іванка